Школица програмирања-Најбоља инвестиција у будућност Вашег детета
Као родитељ сигурно сте пуно пута поставили питање како да Ваше дете најефикасније утроши вишак слободног времена и шта је то што би могло бити најбоља допуна конвенционалном систему образовања?!
Школица програмирања „Smile“ је најбоља инвестиција у будућност вашег детета коју му већ данас можете пружити.
Мислите да је ваше дете премало да би учило програмирати?
Размислите још једном! Деца данас умеју да користе уређаје, програме и апликације, а још увек не знају математику. Понекад не знају ни читати. То им свеједно не смета да технологију користе свакодневно и уче о томе, а да при том учења нису ни свесни.
Програмирање (или кодирање, како се још назива) се сматра дигиталном писменошћу 21. века. Сваки родитељ жели свом детету обезбедити што бољу будућност или бар што бољу стартну позицију, да једнога дана има могућност избора. Програмирање јесте једна од вештина која се цени данас, а која ће још више бити потребна у будућности. Зато је учење програмирања од малих ногу итекако корисна вештина сваком детету.
Сматрате да би учење програмирања било превелико оптерећење за ваше дете?
Не брините, деца не уче одмах програмске језике нити програмирају. Школица програмирања за децу је, у ствари, усвајање процеса који су јако важни за будуће програмере, али и за децу која ће се бавити другим професијама.
Данас деца, захваљујући игрицама, апликацијама и програмима, могу учити програмирање већ од четврте године. Наравно, начин учења је у потпуности прилагођен детету и његовој способности да ове процесе разумеју.
Шта деца уче, ако то није право програмирање?
У школици програмирања деца уче различите приступе у решавању проблема, а управо је решавање проблема једна од основа програмирања. Програмирање подразумева отклоњање неисправности и стрпљиење у тражењу решења. Да бисте били добри у решавању проблема потребно је развијати критичко размишљање. Зато је школа програмирања једна од најкориснијих едукација које детету можете дати.
Можда ваше дете неће бити програмер нити инжењер, али критичко размишљање и приступ у решавању проблема сасвим је добар резултат учења за будућег професора језика или за менаџера у некој компанији.
Како деца уче програмирати?
У школици програмирања деца не пишу линије кода нити их учимо алгоритам. Постоје апликације и игрице помоћу којих деца уче и успут креирају своје приче, анимације или игрице које касније могу поделити с другарима. Циљ учења је кроз забаву и игру приближити деци процесе који ће их припремити за теже лекције у учењу програмирања. У овој фази учења деца развијају креативност и иновативност. Програми и апликације у којима раде, омогућавају деци да стварају свет и окружење баш по њиховој мери и из њихове маште. Приче које стварају док уче основе програмирања олакшавају им да потпуно прођу кроз мале процесе у самосталном стварању нечега што је њима интересантно.
Прецизна комуникација још је једна вештина која се цени у школи, на послу, у животу, у свим професијама. Програмирањем се учи прецизно комуницирање о сложеним идејама и стварима. Када дете учи како смислити причу, креирати је и сурађивати с другарима да би решили проблем, постаје јасније како се процеси у стварању одвијају и каква може бити улога детета у том процесу.
Програмирање заиста јесте вештина будућности.
Јасно је свима да је потрага за програмерима на тржишту рада велика и да је расте свакога дана. Такође, јасно нам је и да програмери могу бити јако добро плаћени, али ово не морају бити разлози да дете упишете у школу програмирања.
Детаљније се информишите о упису позивом на телефон 063627987 или кликом на линк испод ?
http://www.smilecode.org/skolica-ja-n/?REF=GPV
Текст припремио:
Стефан-Вук Милановић
објављено 18.11.2019