Свилајнац прославио “ОЛУЈУ” и блиставу будућност општине?!

Свилајнац прославио ,,ОЛУЈУ” и блиставу будућност општине. У недељу 5.августа на имању Земљорадничке задруге ,,Свилајнац” код Силоса одржана је још једна у низу Гулашијада у организацији Општине Свилајнац. У односу на прошлу годину, за време овогодишег окупљању је било знатно мање такмичарских екипа, али организација је коштала много више. Ако само узмемо у обзир цену естрадне уметнице Наде Топчагић, трубаче, велики број одштампаних мајици за организаторе и њихове пријатеље и рођаке те дневнице радника КЈП ,,Морава”, штампање табли екипа учесника, пехаре….. износ је био огроман.
Сама манифестација би можда и била за похвалу да је изабран неки други датум, а не датум највећег страдања Срба у новијој историји. Такође новци би могли да се троше да у општини све функционише како треба, да су финансијски намирени ресори за екологију, спорт, пољопривреду, омладину и остале службе које једну Општину чине озбиљном и одговорном. Посебно истичем раднике КЈП ,,Морава” (мислим на физикалце) који својим радом Свилајнац већ годинама држе на завидном нивоу а раде за 200 еура плате, а тим завиданим нивоом чистоће се председник општине и његови поданици хвале јер су свесни да је то једна од ретких ствари којом се могу похвалити. Што би рекао наш народ ,,споља гладац, а у нутра јадац”.
Него да се вратимо на Свилајначку гулашијаду која је у режији подпредседника скупштине општине Свилајнац Ненада Миладиновића Солета и сараднике штампарије Ђурђевдан из Аранђеловца, иначе бившег шефа изборног штаба Српске напредне странке на последњим локалним изборима, а сада блиски сарадник председника општине Свилајнац Предрага Милановића.
Сви добро знамо да руководство општине Свилајнац кубури са квалитетним и образованим кадровима ако узмемо у обзир просечну образованост од пре 10 године када су ступили на власт. Поставља се питање колико то човек треба да буде неупућен pa да не зна шта за Србе из Српске Крајине представљају датуми 4. и 5. август 1995. године!? Сваки честит човек баз обзира на веру и националност те датуме гледа са тугом и то су датуми који би требали да буду дани жалости у целој земљи. Међутим организатори гулашијаде у Свилајнцу нису имали обзира према тим датумима, а као ни према преко 300 расељених лица из Хрватске који живе у Свилајнцу који су директно на својој кожи осетили зло „Олује“
Све ово доводи до закључка да поред проблема заборавности организатори гулашијаде немају чак ни трунку морала ни националне свести! Други разлог због чега сматрам да је гулашијада сувишна је да је сасвим довољно да се гулашијаде традиционално одрже у Дубљу и Кушиљеву, а да се новац од те манифестације у Свилајнцу који је прилично велики, уложи у спорт или културу. Тако би неки млад човек од свега имао користи.
Посебно су нам потребни спортски турнири којих готово и да нема у нашој општини или културни догађаји на коме би млади имали шта корисно да виде за разлику од гулашијаде на којој могу да виде целодневно алкохолисање појединаца које касније прераста и у инциденте!
Изнео сам своје мишљење у нади да ће бар неко прочитати мој текст и схватити да нашим градом влада неморал и јавашлук увијен у златни целофан!
Читаоци пишу
06.08.2018
—————————————————————————-
Прочитајте још:
У Свилајнцу психичка тортура неистомишљеника у јавним службама!
Спонзори Тадићевих жутаћа из Свилајнца зазидавају локале неистомишљеника (ФОТО)
Зашто је појам “Запослена мајка у Свилајнцу” само обична бајка?
[…] Свилајнац прославио “ОЛУЈУ” и блиставу будућност опш… […]